Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek zaś zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje co niemiara kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… katalog ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze entourage a eksplorować rozumieć waga człowieka oraz jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są non stop w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, ażeby opuszczać nasze problemy, „recykling naszych odpadów oraz zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone oraz kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne obecnie od jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, tudzież dorodny się tanie oraz przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, od momentu opakowań po budownictwo, i jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości zaś integralności strukturalnej, oraz dodatkowo umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypadkiem egzystować od nowa wykorzystana albo poddana recyklingowi w relacje od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i brak elastyczności – artyzm do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, iżby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W układy od czasu zastosowania i funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie zaś tuby mogą być zaprojektowane tak, iżby otrzymać http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, wigor oraz koherencja w celu wielu zastosowań przemysłowych i budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, dzięki niezmiernie wydajnej natomiast pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są specjalnie zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta inżynieria pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność tudzież moc strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują teraz szerokie http://www.wyroba.eu używanie w projektowaniu tymczasowych lub półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są dodatkowo tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów natomiast podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na alternatywa ich recyklingu a zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może umożliwić budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie budownictwo mieszkaniowe natomiast konstrukcje.

Related Post