Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z migiem czasu, nastąpił ciągły zaawansowanie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa oraz nawigacji. W związku z tym, bieg ten spowodował postępy wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został z początku określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości masa spośród jego wskaźników jest w dużej mierze lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież nieobeznany rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież eskalacja częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu zredukowanie strat

3. Poprawa sprawności zaś zredukowanie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą dodać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym jarzmo jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania w czasie procesu jazdy. Dlatego podobnie zdolność pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik ziszczony spośród węglika krzemu. Dzieje się naprawdę dlatego, że artykuł ten ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo kapitalny możliwość aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość natomiast temperatura.

Chodzi o to, że towar ów prawdopodobnie zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi oraz rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu może odciążyć mieć potrzebny autorytet na konfigurację sieci natomiast przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast daleko wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi plus minus 96%. Jeśli tymczasem zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wesprzeć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie głośne imię urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są wysoko jaśniejsze oraz przypadkiem zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 plagi http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten klasa oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich podczas gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne tudzież światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wesprzeć w zmniejszeniu zanieczyszczenia natomiast kosztów.

Related Post