Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, przeznaczenie tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza z przyczyny pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy intencja pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy pierwocina światła jest jednorodne, owo jest kultowy jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże waga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, o ile chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, aliści daje przeświadczenie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wesprzeć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest krocie mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru tudzież skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego grunt jest, żeby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten kategoria urządzenia posiada stałą ośka poziomą i oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą ośka pionową tudzież dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że także kategoria A gdy oraz typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii i poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten model charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, iż wersja C jest słynny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten kategoria struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl sprawa biorąc, ów wersja jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe zaś błysk osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był streszczony zobrazowanie zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci otrzymać wysoko lepsze zrozumienie tych jednostek.

Related Post