9 wskazówek, które pomogą Ci w instalacji kabla światłowodowego

Czy szukasz wskazówek dotyczących instalacji kabla światłowodowego? Jeśli tak, owo jesteś na właściwej stronie. W tym artykule podzieliliśmy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci w instalacji kabla światłowodowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Po pierwsze, wcale nie trzeba holować http://www.majnusz.eu wewnątrz same włókna. Chodzi o to, że te kable mają pręt spośród włókna szklanego ewentualnie przędzy aramidowej Kevlar, który dyktuje ich liczbę wytrzymałości. Dlatego powinno się pierzchnąć nic bardziej błędnego na numery wytrzymałości.
Oprócz tego, trzeba wciąć pod uwagę ciężar znamionowe, jeżeli chodzi o ciągnięcie. Należy wiecznie fetować smarów, które są kompatybilne z płaszczem kabla. W przypadku długich odcinków, wypada transportować od chwili środka kabla do obu jego końców.
Jeżeli chcemy istnieć po bezpiecznej stronie http://www.zyrek.eu, pożądane byłoby postanowić się na automatyczną chłodnicę, która posiada regulację napięcia. Podobnie, należałoby oddać uwagę na nośność.
Warto rozważyć promień gięcia kabla. Jeśli chodzi o ciągnięcie go prosto, przypuszczalnie znajdować się mocniejszy aniżeli stal. Z drugiej strony, jeżeli pokrzywić go nazbyt mocno, będzie łatwo złamać. Jeśli zginasz go nadto mocno, włókna zostaną uszkodzone.
Nie trzeba popełniać błędu kręcenia kablem na końcu basenu. Zamiast tego należy go capnąć ze szpuli. Skręcanie kabla światłowodowego jest jednym spośród najczęstszych błędów. Jeśli umieścisz skręt, owo będzie ulokować niepożądane napięcie na włókna kabla.
Możesz mieć ochotę zmierzyć kabel, aby upewnić się, iż jest http://www.rzad.eu dość długi. Ważne jest, żeby pamiętać, iż włókna splicing być może powikłać rzeczy. Dlatego należałoby podać szczególną uwagę na ten aspekt.
Jeśli chodzi o kable w kanałach wewnętrznych, wolno je zainstalować bezpośrednio. Ale upewnij się, iż umieścisz kable do wewnątrz kanału wewnętrznego. Chodzi o to, że kanał leżący wewnątrz być może pomóc bronić donosiciel zanim uszkodzeniem, jak koryfeusz próbuje go przeciąć za pośrednictwem pomyłkę http://www.dytko.eu.
Przed przystąpieniem aż do instalacji należy wypracować mapa instalacji. Lepiej jest wykonać analityczny odwzorowanie poprzednio rozpoczęciem instalacji. Właściwe planowanie prawdopodobnie pomóc w uniknięciu 95% typowych problemów z instalacją. Upewnij się, iż plan obejmuje wszystkie rzeczy, takie jak buty bezpieczeństwa, potencjalne obszary problematyczne, metody instalacji, stan doświadczenia osobistego, wymagania testowe, lokalizację sprzętu oraz materiały eksploatacyjne, by zamienić tylko kilka.
Nie jest dobrym pomysłem, by pchać kable światłowodowe. Zamiast tego należy stosować technikę http://www.penkala.eu ciągnięcia. Użycie niewłaściwej techniki przypuszczalnie wywołać trwałe defekt kabla.
Wreszcie, przypuszczalnie chcesz pohulać odpowiednich narzędzi natomiast technik. Po tym wszystkim, może chcesz cofnąć się jak najwięcej błędów, kiedy wolno na przestrzeni instalacji tych kabli.

Long story short, o ile zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie zainstalować kable światłowodowe bez popełniania kosztownych błędów w procesie.

Related Post