Wskazówki, gdy hamować kradzieży tożsamości

Jest to odmiana przestępstwa, w którym zasoby ludzkie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe zaś obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To prawdopodobnie doprowadzić poważne ciężkie położenie dla Ciebie i gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, dlatego że 7+ milionów ludzi w Stany padlina ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo może narazić Cię na opresja finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre z nich są wymienione na dole gwoli lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, ażeby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i najbardziej zaufanych oraz wiarygodnych informacji, żeby zapobiec kradzieży tożsamości w tej okolicy specjalnie w tym blogu.
Zapobiegać przed kradzieżą tożsamości
Aby powstrzymać kradzieży tożsamości poniżej znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, żeby odradzić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj własny SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty w pobliżu sobie przez całkowity czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeśli są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową oraz inne ustawienia zabezpieczeń, jak korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, gdyż dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny skrót bankowy tudzież fakturę, tak aby dostosować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni liczba bezpieczeństwa w celu poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont zaś używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie oraz jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się szczerze z dostawcą usług i zamroź swoją kartę kredytową.
Warto użytkować spośród niszczarki do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiadomości śmieci i do licha i trochę innych rzeczy. Mogą one i unicestwiać płyty CD oraz DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na kasacja informacji spośród nośników a rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą egzystować one apiać złożone. Te maszyny można swobodnie nabywać w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od momentu drzwi do drzwi natomiast dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie podczas gdy twoje bio na profilach publicznych i rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe natomiast inne. Nierozpoznane linki to spam, ludzie używają tego, żeby być w użyciu admitancja aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśli ich nie rozpoznałeś.

Related Post