Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym i jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby zaś pudełka tudzież załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zdziałać obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest jak gonienie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz z wykorzystaniem mieszkanie z właścicielem bądź agentem wynajmu natomiast ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu i gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku zaś inne obszary u dołu kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, jednakowoż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż everyman pokój ma otwierane okno wystarczająco duże, żeby wolno było dzięki nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, że wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne a nie chwieją się oraz że otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna zaś drzwi, iżby upewnić się, iż otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i dobra okazja, żeby sprawdzić, bądź nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet natomiast pod a naokoło każdego zlewu, tak aby upewnić się, iż pustka nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, iż krany wyłączają się akuratnie a iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, aby stwierdzić napór wody a temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu własny własny. (To prawdopodobnie przyczyniać się na odmiana prysznica, kto będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, żeby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę natomiast suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana i dostępna na odwrót dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja ewentualnie zegar, tak aby wypróbować gniazdka.
Wyłącz i włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post