Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek oraz zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje krocie kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wytwórczość odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… lista ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze otoczenie i śledzić ocenić ważność człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są bezustannie w toku. Jednak między wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby opuszczać nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki być może http://www.zuchowicz.eu zastąpić różne niezrównoważone a kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od chwili jakiegoś czasu, od chwili lat 50. ubiegłego wieku, zaś dobrze zbudowany się tanie oraz przyjazne dla środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, zaś jest szczególnie znana ze swojej wytrzymałości zaś integralności strukturalnej, a i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – być może znajdować się na nowo wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w związki od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i sztywność – zręczność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, iżby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie tudzież przemysłowych operacjach nawijania. W zależności od momentu zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie i tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, tak aby być w użyciu http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, wytrzymałość natomiast integralność gwoli wielu zastosowań przemysłowych oraz budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż potęga papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego zastosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z racji bardzo wydajnej zaś pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy w tym momencie w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są planowo zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na eksploatacja tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność tudzież siła strukturalną, które spełniają wymagania natomiast pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu używanie w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze i rozrywkowe, domy, schroniska, zaś nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są oraz tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów oraz podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu natomiast zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co prawdopodobnie zapewnić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie dogodzić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe tudzież konstrukcje.

Related Post