Ważne rzeczy do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym tudzież jesteś dojrzały do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby zaś pudełka i załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest gdy bieganie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą apartament z właścicielem lub agentem wynajmu oraz ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy poprzednio wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu tudzież gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku oraz inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż każdy izba ma otwierane okno dość duże, tak aby można było z wykorzystaniem nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, że wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się zaś iż otrzymasz klucze do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna a drzwi, aby upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i dobra okazja, aby sprawdzić, azali nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet a u dołu a około każdego zlewu, ażeby upewnić się, że zero nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo i iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, by orzec mus wody oraz temperaturę gorącej wody. Ważne jest, iżby dowiedzieć się, azaliż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż również twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To przypadkiem przyczyniać się na gatunek prysznica, kto będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, tak aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik a piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę a suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana i dostępna na odwrót dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy nadajnik lub zegar, tak aby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, aby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Post